کوهستان پاک

یک از علاقه هایم این ورزش است .از سالیانی پیش کوه می رفتم . راستش رفتن به کوه ان چنان که برای بعضی مردم به ان می پردازند علت علاقه من نیست ."هواخوری "وزن کم کردن "و....می تواند از علاقه های مردم برای این ورزش باشد . ولی خوب یرای من همه اش این نیست .

برای من کوه نشانه پاکی "صلابت "یک رنگی "و صداقت ......است . در کوهستان است که ادمی به عظمت پروردگار و نا چیزی خودش و ده ها مورد دیگر باور می کند . و هنگامی که با تحمل سختیهای زیاد  به قله ان کوه قدم می گذارم انرژی و عظمت کوهستان " به من تا ثیر فراوان می گذارد .خصوصا در منطقه ما که لطف خداوندی بیشتر شامل مردم ما گشته .کو هستانهای سبلان "سهند "بزقوش "میشوی .....و در اخر همین عین الی زیبا و فرهبخش . 

تنها کوهستان سهند با چندین قلل بالای سه هزار الحق یکی از زیباترین کوهستانهای ایران است .به قولی بدون اغراق . عروس کوهستانهای ایران .

 

رفتار دوستان همراه "موقعی که به دلایل خستگی "گشنگی "تشنه ماندن "....و همچنین در مواقعی مانند گم کردن راه و استیصال " خودش عالمی است .و در انجا است که ادمی دوستانش را در شرایط سخت " بهتر می شناسد .

من خودم در این مدت نسبتا زیادی که" به عشق کوهستان قدم  می گذارم خیلی مواردی  دیده ام که از حوصله این سطور خارج است . در یکی از حوادثی که برایمان در یکی از همان برنامه ها برایم اتفاق  افتاد ان بود که یکی از دوستانم دچار نقص عضو گردید و جالب اینکه در همان برنامه دو نفر از همراهانم  موقعی که نفر حادثه دیده را با شرایط خیلی سخت و مشقت بار زمستانی  به پایین هدایت می کردیم از کمک به بقیه دریغ می کردند ...بگذریم .

امروزه هم که این ورزش نسبتا همه گیر شده "فرهنگ ان هنوز در بین کوه رو ها  جا نیفتاده . رعایت نکردن نظافت کوهستان " الوده کردن صوتی "متلک پراندن به خانمهایی که به تنهایی و یا با دوستانشان به این ورزش می پردازند و ازار و اذیت دیگران  ...و دهها مورد دیگر .

همان کوهستان سهند را اگر بعد از فصل صعود سری بهش بزنی از ان همه زباله که کوهنوردان  ( البته تعدای از انها )بجای گذاشته اند در حیرت فرو می روی .

در کوهستان هیمالیا " که برای مردم بومی مقدس است  علاوه بر زباله های معمول "حتی فضولات انسانی کوهنوردان و توریست ها را به پائین انتقال می دهند .

امیدوارم که مردممان علاوه بر کوه روی و کوه پیمایی  با این هدیه خدادای که واقعا موهبتی بزرگ است از این بهتر استفاده کنند .

یورقون

/ 1 نظر / 13 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] سلام دوست گرامی. امیدوارم در ادامه راه این وبلاگ و نیز زندگی موفق باشید. با دومین مطلب در مورد جنّ و اجنّه در خدمت شما هستم. ********** [گل][گل][گل] چگونگی آفرینش جنّ، و فرق جنّ با جانّ چیست؟ کیفیت ازدواج شیطان ... اقسام جن و ... [گل][گل][گل] ********** البته توصیه میکنم حداقل بقیه مطالب «صفحه اول» و «صفحه دوم» را هم ببینید. امیدوارم تمام لحظات زندگی را شاد و خرّم باشید. [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]