«انّ الله لا یُغیِّرُ ما بقوم حتّی یغیّرو ما بانفسهم»[1] خداوند

 «انّ الله لا یُغیِّرُ ما بقوم حتّی یغیّرو ما بانفسهم»

 خداوند سرنوشت هیچ قومی و «ملّتی» را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنها خود تغییر دهند

دولت و مردم بدون انکه رغبتی به هم داشته باشند دور اقای روحانی حلقه زده اند و هر یک گمشده خود را طلب می کند .

 

این عدم رغبت توهم نیست و خیلی چیزها باعث ان گردیده است....گرانیهای سرسام اور  "بیکاری گسترده   " تبئیض "وعاقبت ناامنی "....... واز همه مهمتر دروغگویی و امار سازی کذب  مسئولان ......

.یک نمونه نا امنی بی سابقبه   قتل قریب به صدها نفراز مردم کرد ستان به توسط یک فرد   و همچنین غارت بیت المال توسط وی  به روشهای حال بهم زن .. ....و به ترفند های مختلف توسط هیولای ادم خوری در شهرستان مریوان... . انهم توسط کسی که ( هیوا عبدلله ) در راس  یک  ارگان نظامی بود.  و شاید اگر این جنایات در جای دیگر از این کشور رخ می داد حساسیت به نوع دیگری می بود .  .... البته و خوشبختانه توسط دستگاه قضایی به سزای اعمالش رسید ...هر چه خیلی دیر.

وقتی صحبت از مردم می شود غرض اکثریت ان است که  به جناب روحانی رای داده اند .و واقعت هم همان است .هر چند که وی به گفته خودشان رئیس جمهور همه است ...حتی کسانی که به ایشان رای نداده اند و یا حتی رای نداده اند !!!!

در هر حال ایشان به هر طریقی که هست رئیس جمهور است و فعلا خیلیها به ایشان امید بسته اند .و ظاهرا هم وی مشرف بر امور جاری کشور  هستند . گره  کور مسائل هسته ای کشور  را " مصمم هستند که با دست تدبیر باز کنند .و همچنین با عزت نفسی که سابقه ایشان نشان می دهد توانایی این کار مهم را دارند .چون کسی که دامنش به ناپاکی و دزدیهای کلان الوده باشد توانایی همچون کار بزرگی را نخواهد داشت... و ایشان همچنانکه گفتم بری از این مسائل هستند .

رئیس قبلی با ان سابقه مبهم و .....در میان بهت و حیرت  همگان و خصوصا تذکر بزرگانی مانند جناب میر حسین موسوی مدت مدیدی  کشور را به سوی بحران رهنمون کرد که ان سرش ناپیدا و زمان زمان وقت لازم است که ...

ولی غرص از این گفتار این حقیر" ماندن   در   گرد عملکردهای گذشته نیست.

 با ساندیس و اضافه کاری و امتیاز و وام گرفتن....... و سپس  برای  بالاترین مقام اجرای کشور که همانا  رییس کشور باشد هیچ کاری  درست نخواهد شد که هیچ بلکه هر روز به عقب هم خواهیم  رفت .

 «انّ الله لا یُغیِّرُ ما بقوم حتّی یغیّرو ما بانفسهم»

/ 0 نظر / 24 بازدید