فرق رهبرانی مثل گاندی و قذافی

به این اسامی دقت کنید .مائو " لنین " استالین " هیتلر "روزولت " رضا شاه " کمال ا تا ترک "گاندی "جرج واشینگتون "لخوا لسا " صدام حسین " عبدلناصر "ایدی یمین "ماندلا  "اسد پدر و....

در همه اسمهای بالا می توان خصلتهای مشترکی را مشاهده کرد . مثلا : هوش زیاد , تیزبینی , رشادت , وقت شناسی یا فرصت طلبی ,سخنوری .و یا در حالت کلی متمایز بودن از سایر افراد جامعه شان .

این مردان و حتی زنان در برهه ای از رمان توانسته اند رهیری مردمشان را بدست بگیرند . و می توان گفت که ادمهای شجاعی بوده اند .

ولی اسامی بالا در نگاهی دیگر تفاوتهای خیلی زیادی نیز با هم دارند.یکی از ان تفاوتها این است که بعضی از این رهبران در هنگام پیروزی و بعد ان توانسته اند نظامی پی بریزند که همسوی بنیان ازادی بشریت بوده است .بدین معنی که چون نهاد انسانی و سرشت خلقت او بر بنیان حریت و ازادی می باشد .و این مردان رهبر "نظام همسو با نهاد بشریت را بنیاد کرده اند و همچنین بر بست و توسعه و مراقبت از ان کوشیده اند جاودانه خواهند بود .

اگر در زمان احمد شاه قاجار که کشور داشت از پادشاهی مطلق به ارامی گذر به پادشاهی  مشروطه را می کرد ماجرا جویان وسیاست مداران به جای کودتا و تعویض سلسله به سلسله دیگر مشروطه و ازادی را مراقبت می کردند و شاهی را از سیاست و اداره کشور جدا می کردند .و همچنین از نهاد ازادی که اصلی ترین نگهبان بشریت از انحرافهای متعدد  می باشد مراقبت می کردند و  کردند انچه نباید می کردند کشور حالا در وضع دیگری بود . ناگفته نماند در ان زمان که ملت ایران به دنبال مشروطه و ازادی و استقلال بود اکثر کشورهای منطقه در وضع دیگر و عقب مانده ای بودند .و همچنین وقتی مرحوم مصدق وقتی می خواست مشروطه نیم بند قانون اساسی پهلوی را اجرا کند و مردم را به حقوق ان قانون اساسی روشن کند باز ماجراجویان و تمامیت خواهان همراه دول خارجی به میدان امدند و هر چه از مشروطیت مانده بود بدور ریختند و باز شد انچه نمی باید می شد و ملتی دوباره به عقب رانده شد .

در مقابل دیگر رهبران که در هنگامه مبارزه و در زمان پیروزی و بعد ان به علتهای مختلف رعایت اصول خلقت انسان را همچنانکه گفتیم بر ازادی گذاشته شده است رعایت نکردند دیر یا زود از چشمها افتادند و عاقبت خود و دولتشان و یا مکتبشان  را دیر یا زود دیده و یا می بینیم . .

گاندی را می توان مثال زد . هر کسی که  سر در اندکی مطالعه داشته باشد مکتب و کشوی که وی نهاده است مشاهده می کند .با ان جمعیت و مذاهب گوناگون بزرگترین دمکراسی دنیا را دارد و از لحاظ توسعه و ...این حرفها که عیان است .و اخرش هم که اگر ترور نشده بود حتم دارم هیچوقت دایه رهبریت دائم العمر این حرفها را نمی کرد .نفر بعدی ماندلا است که بعد از یک عمر مبارزه و زندان میدان را برای نسل بعد گذاشت و جرج واشینگتون که باز همگان اگاهی دارند که چگونه با دوستانش کشوری را بنیان نهادند و سپس مراقبت نمودند از ان دمکراسی نوپا و اکنون کم و بیش ثمره ان را می بینیم .گرچه در این کار ایرادهائی را داشته اند ولی سیستمشان به اصلاح ان اتوماتیک وار عمل می کند .

لخوالسا هم همینطور .که بعد از پیروزی و یک دوره ریاست جمهوری عرصه را به دیگران داد و مانده گار شد "کمال اتا ترک هم که برایمان ملموس است .

ولی در مقابل دیگر رهبران هستند .امثال صدام "مبارک "حافظ اسد "و اخریش همین معمر قذافی ...اخر کسی نیست به این رهبر شتر سوار و چادر زن در مقابل سازمان ملل بپرسد که بابا برای چه اسلحه و این حرفها را برای ایرلندیها می فرستی و یا پول و ...در اختیار سازمانهای تروریستی می گذاری و همچنین در هواپیمای غیر نظامی بمب می گذاری و از مسببین ان بمب گذاری همایت می کنیو مردمت در صحرا از گشنگی میمیرند و حتی سواد هم ندارند  و یا یک رهبر مذهبی مثل موسی صدر را سر به نیست می کنی .که امید واریم در این زمان زنده باشد .یعنی اینقدر خود شیفته شده ای یا بقول عوام هار گشته ای ؟

یا این اسد محترم .برای چه مردمت را می کشی ؟دو هزارو دویست نفر از مردم عادی را کشته ای .خیال می کنی عاقبت به خیر خاهی شد .حاشا

اگر ان صدام و این قذافی یا دیگر ادم خواران عاقبت به خیر  شدند تو هم خواهی شد .

و در اخر خاطر نشان کنم که ازادی در انهای مختلف خصوصا در بیان  وانتقاد از دولت و دولتمردان و رهبران نخستین بارقه پیشرفت و توسعه جوامع و مردمان می باشد .و جلوگیری از ان سبب فساد و عقب ماندگی و در اخر استنداد و انسداد می شود .

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
چک کردن رتبه سایت شما

سلام خوبید ؟ تا حالا رتبه سایت خودتون رو توی گوگل ، یاهو و سایت های بزرگ دیگه چک کردید ؟ یه سایت هست که می تونید پیج رنک گوگل ، رنک الکسا و رنک فیس بوک سایتتون رو توش چک کنید . فقط کافیه که برید به این آدرس : http://seo-stats.tk/ بعدش هم تو صفحه اصلی آدرس سایت خودتون رو بدون http وارد کنید تا رتبه سایتتون رو ببینید. موفق باشید