فرانسه و انتخاباتش

انتخابات کشور فرانسه تمام شد.

کل سیستم کشور از سویی به سویی دیگر برگشت . یعنی از سیستم اقتصاد ازاد به سیتستم سوسیالیستی راه می یابد.کاری که کل کشور و تمام محاسبات قبلی دگر گون شده و فضا و سیاستهای  متفاوت که که چندین سال در حاشیه بوده به میدان خواهد امد. و این در جای خودش بسی سنگین است .حزب پیروز بعد ها موفق خواهد شد یا نه بحثی دیگر است .

نقطه ای که تامل انگیز" حد اقل برای من در این میان است این است که کو چکترین هنجاری در این انتخابات بوجود نیامد . ( تا انجایی که من اطلاع دارم ).قبل از انکه نتیجه انتخابات اعلام گردد کاندیدی  که شکست را احساس کرد ( سارکوزی )اولین تبریک را به رقیبش گفت و جمله ای که جالبتر بود اینکه : من نتوانستم شایستگیهای خودم را برای ملتم ارائه کنم .( نقل به مضموم )

و همچنین فرد برنده که می گفت من رئیس جمهور تمام کسانی هستم که رای به من داده و نداده و حتی رالی سفید به صندوق انداخته اند .

این فرهنگ یک شبه بدست نیامده .سالهای زیادی که کشور فرانسه از سز گذزانده از برای همین نظم" و احترام به رقیب کم نبوده .سالهای سختی که زندان باستیل و ....و چه و چه و کارهائی و زحماتی که ان مردم از برای ازادیشان نکشیده اند .

ملت ما نیز از برای ازادیشان کم متقبل محنت و رنج نبوده اند .از سالیان خیلی دور و حتی قبل از این اروپائیان" که امروزه در انتخاباتشان این گونه متمدن هستند. در این میان به نظر من باید  از فرهنگهای  نیک دیگر ملل بدون هیچ گونه حب و بغضی از محاسناتشان منجمله مطلب بالا استفاده و عبرت کرد .و بقول معروف از مطلب :ازموده را ازمودن خطاست استفاده کنیم .

دین والای اسلام با فرهنگ غنی ایرانی توام با ازادی رای و احترام به برگذیده گان بر حق" و طبق قانون "دنیایی خواهد ساخت که همه جهانیان انگشت به دهان خواهند ماند.و نسلهای بعد ما از میوه های ان استفاده خواهند کرد .این ارمانها سخت است ولی به امید خدا و همت مردم بدور از دسترس نخواهد بود .انشالله

یورقون

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
site02

گاهي شانس فقط يک بار به آدم رو مياره پس بايد قدرش رو دونست بهترين فرصت زندگي شما براي ثروتمند شدن مجموعه اي بي نظير براي اولين بار در ايران براي کساني که مي خواهند بهتر زندگي کنند و از کمترين وقت و هزينه بيشترين سود را ببرند.براي آگاهي از جزييات بيشتر به لينک زير مراجعه کنيد. http://www.site02.civ.ir